Szkolenie z Fotografii Produktowej Dla Artiprint – Case Study

Firma Artiprint, tworzy unikalne, personalizowane księgi gości i albumy na zdjęcia.

Szeroka oferta wzorów, kolorów i wykończeń tego typu produktów wymaga odpowiedniej prezentacji fotograficznej. Zlecenie sesji produktowych skutkowało długim czasem oczekiwaniami na zdjęcia.

Naturalnym krokiem była decyzja o przygotowywaniu prezentacji fotograficznej we własnym zakresie. 

W odpowiedzi na te potrzeby przygotowałem kompleksowe szkolenie z fotografii produktowej, które umożliwiło zespołowi Artiprint samodzielne tworzenie materiałów promocyjnych.

Logo Artiprint
Artiprint to przedsiębiorstwo specjalizujące się w tworzeniu i sprzedaży personalizowanych albumów, ksiąg gości oraz gadżetów ślubnych.
A wszystko zaczęło się od małej pracowni tworzącej papeterię ślubną i dziecięcą, jednak dopiero połączenie tego z materiałami  sprawiło, że powstały pierwsze unikalne księgi gości i albumy. Klienci docenili dbałość o szczegóły i estetykę nowych produktów. W ten sposób księgi gości i albumy na zdjęcia stały się bestselerami w ofercie Artiprint.
Firma stawia na najwyższą estetykę i jakość, dobierając starannie materiały oraz nowoczesne technologie produkcji. Dzięki temu ich produkty są nie tylko piękne, ale i wyjątkowo trwałe, co czyni je idealnym prezentem lub pamiątką na całe życie. Duży zakres personalizacji oferowanych produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie Artiprint.

Problem i Proponowane Rozwiązanie

Pani Aleksandra z firmy Artiprint zgłosiła się do nas z pytaniem, czy bylibyśmy w stanie przygotować szkolenie z fotografii produktowej, dopasowane do ich produktów.

Mimo wyjątkowej jakości albumów firma Artiprint borykała się z problemem, że zdjęcia prezentujące ich produkty nie oddawały właściwie estetyki oraz precyzji wykonania.

Główne obawy dotyczyły odpowiedniego oddania kolorów albumów wykonanych z weluru, który bywa niewdzięcznym materiałem do fotografii.

Kolejnym problemem były złocone napisy, z którymi jak wspomniała Pani Aleksandra, nie zawsze radzili sobie nawet doświadczeni fotografowie przygotowujący wcześniejsze zdjęcia.

Po konsultacji wstępnej, analizie posiadanych zdjęć i testowej sesji zaproponowałem kompleksowe rozwiązanie — od doboru odpowiedniego wyposażenia studia, przez szkolenie w siedzibie firmy, po dodatkowe wsparcie w postaci naszych kursów i indywidualnych konsultacji.

Albumy na Zdjęcia Artiprint

Przebieg Realizacji

Analiza produktów i sesja testowa

Współpracę rozpoczęliśmy od sesji testowej, aby przekonać się, czy proponowane rozwiązania spełniają oczekiwania zespołu Artiprint.

Wyposażenie studia

Dobór uniwersalnych rozwiązań sprzętowych, które umożliwiają zarówno fotografię, jak i filmowanie produktów.

Ponieważ zespół Artiprint już wcześniej przygotowywał materiały wideo, istotne było, aby nowe wyposażenie można było wykorzystać również w filmowaniu.

Całodniowe szkolenie w siedzibie firmy

Praktyczne warsztaty przeprowadzone w siedzibie klienta, podczas których zaprezentowaliśmy pełen proces tworzenia zdjęć – od przygotowania produktu, przez sesję, aż po obróbkę i archiwizację zdjęć.

Wsparcie poszkoleniowe: konsultacje i dodatkowe materiały

Ponieważ szkolenie jest intensywne a ilość nowej wiedzy dość duża, aby ułatwić wdrożenie, dostarczyłem również dodatkowe materiały ułatwiające samodzielną pracę.

Dostęp do dedykowanych kursów obróbki zdjęć produktowych oraz indywidualnych konsultacji, które pomogły w optymalizacji procesu i wdrażaniu nowej wiedzy.

Ramka na zdjęcia Artiprint

Wywiad z Klientem

Poniżej zamieszczam krótki wywiad z Panią Aleksandrą reprezentujacym firmę Artiprint, który dzieli się doświadczeniami związanymi ze szkoleniem:

🔶 Jakie były główne Państwa wyzwania związane z fotografią produktów przed wdrożeniem szkolenia?

Głównym problemem, jaki mieliśmy przed wdrożeniem szkolenia, był problem z oświetleniem podczas sesji, brak umiejętności odpowiedniego wyeksponowania złocenia i srebrzenia na naszych produktach.

🔶 Co skłoniło Państwa do podjęcia decyzji o szkoleniu w zakresie fotografii produktowej?

Specjalizujemy się w produktach spersonalizowanych, zależało nam na szybszym wykonaniu zdjęć.

🔶 Które elementy szkolenia okazały się najbardziej przydatne w codziennej pracy?

Najbardziej przydatne w codziennej pracy okazała się umiejętność precyzyjnego wykonania zdjęcia produktowego i dzięki indywidualnemu podejściu Pana Artura do naszych potrzeb, możemy w szybki i precyzyjny sposób wystawić produkt na naszych platformach sprzedażowych.

🔶 W jaki sposób nowe wyposażenie studia ułatwiło proces tworzenia materiałów wizualnych?

Pan Artur doradził nam zakup sprzętu, który idealnie się sprawdza do naszych potrzeb.

🔶 Jak ocenilibyście przydatność materiałów dodatkowych, takich jak dostęp do kursów online?

Mimo jednodniowego szkolenia w kursie idealnie krok po kroku jest wyjaśnione, w jaki sposób dokonać obróbki zdjęcia pod kątem naszych produktów i zmian dostosowanych do naszych potrzeb.

🔶 Jakie zmiany zauważyliście w jakości swoich zdjęć po zakończeniu szkolenia?

Jakość naszych zdjęć uległa diametralnym zmianom, dzięki poradom i wiedzy Pana Artura możemy cały czas udoskonalać swoje umiejętności w wykonaniu i obróbce zdjęć.

🔶 Czy szkolenie wpłynęło na efektywność pracy nad zdjęciami, np. czas potrzebny na przygotowanie packshotów?

Wcześniej oddawaliśmy produkty do firm wykonujące packshoty, lecz czas realizacji jak i ich końcowy efekt nie był dla nas zadowalający, dlatego zdecydowaliśmy się na wykonywanie zdjęć samodzielnie.

🔶 Czy poleciłaby Pani tego typu szkolenie innym firmom borykającym się z podobnymi wyzwaniami? Dlaczego?

Szkolenie bardzo dobrze przeprowadzone, motywujące. Świetne przygotowanie Pana Artura z researchem pod kątem naszych produktów. Bardzo miła atmosfera podczas szkolenia, przystępny sposób przekazywania wiedzy dla osób nie mają wiedzy na temat fotografii produktowej. Bardzo cenimy sobie dalsze wsparcie poszkoleniowe, zarówno kontakt telefoniczny i mejlowy 🙂

Wyniki Współpracy

Dzięki intensywnemu szkoleniu zespół Artiprint zdobył niezbędną wiedzę i umiejętności, by samodzielnie, na bieżąco przygotowywać profesjonalne materiały wizualne. Skróciło to czas oczekiwania na zdjęcia i pozwoliło lepiej reagować na potrzeby klientów.


Samodzielne fotografowanie produktów? To proste!

Szkolimy, doradzamy, wspieramy – zacznij robić zdjęcia, które sprzedają.



Zapytaj o Wycenę Sesji Produktowej:

Copyright © 2026 Orbin Studio – Fotografia Produktowa i Reklamowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.