Jak Przebiega Zlecenie Fotografii Produktowej

1. Kontakt z klientem, ustalenie szczegółów, potrzeb klienta, ilości zdjęć itp.
Kiedy otrzymam Twoje zapytanie. Przygotowuję wycenę. Jeśli nie mam wszystkich informacji potrzebnych do wyceny, kontaktuje się w celu ich uzupełnienia. Po akceptacji wstępnej wyceny, ustalamy szczegóły. Jeśli jest tak potrzeba przygotowuje korektę wyceny.
2. Spisanie umowy
Po ustaleniu wszystkich szczegółów i ostatecznej wyceny. Przygotowuję umowę, którą przesyłam do podpisania (jeśli jest możliwość spotkania podpisujemy ją osobiście).
3. Dostrczenie produktów – zwykle za pośrtednictwem kuriera.
4. Przygotowanei produktu – rozpakowanie, usunięcie metek, naklejek, prasowanie, czyszczenie itp.
5. Przygotowanie sesji – zaplanowanie kadrów, przygotowanie oświetlania, budowa stanowiska, aranżacji.
6. Sesja
7. Backup sesji – backup zdjeć, zapisanie parametrów sesji, oświetlania – aby kolejne zdjecia dla tego samego klienta miały identyczny charakter i zachowywały spujność (nie zwsze jest to istotne ale często zdaża się w przypadku zjdęć stylizowanych czy fotografi odzieży. Przykładowo dziś w ofercie masz 5 zegarków ale za pół roku wprowadzisz kolejne i chczesz aby na liscie produktów prezentowały sie w identyczny sposób aby klient mógł je łatwo porównać. W tym przypadku odmienne kadry rozpraszją utrudnając porównanie.
8. Postprodukcja – wywołanie i obróbka zdjęć – usunięcie rys, fałd lub zabrudzeń których nieudało sie usunąć bezpośrednio na produkcie.
9. Przekazanie gotowych zdjeć – zwykle udostepniamy do pobrania z wirtualnego dysku
10. Zwrot produktów – zwykle za pośrtednictwem kuriera.

Jak widzisz sesja (nie tylko produktowa) to nie tylko szybkie „pstryknięcie” kilku zdjęć jak to niektórzy określają. Tak naprawdę to złożony proces, w który sama fotografia jest ukoronowaniem całej długiej pracy.Copyright C 2015 - 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.