kieliszki - fotografia produktowa Orbin Studio

Zdjęcia szkła – Fotografia produktowa wyrobów szklanych, takich jak: kieliszki, kufle, karafki, butelki z alkoholem i inne.

 

Sesje produktowe szklanych przedmiotów uważane są za jedne z trudniejszych. Prawda jest taka, że szklane produkty są “wymagające”, chociaż wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Odpowiednie ukazanie szklanego przedmiotu, wraz z jego kształtem i strukturą, wymaga doświadczenia i odpowiedniego podejścia do tematu. Szczególnie wymagające potrafią być zdjęcia w aranżacjach.

Kieliszki kolor - fotografia produktowa Orbin.pl

Najczęściej na sesje trafiają zestawy kieliszków, butelki z alkoholami, ozdobne karafki, szklane naczynia, słoiki na przyprawy itp. Zdarzają się również szklane ozdoby, kryształowe naczynia, a nawet szklana biżuteria i ozdobne witraże.

Szklany przedmiot, który trafił do nas na sesje, analizujemy, oglądamy i oceniamy z jakiej perspektywy będzie wyglądał najatrakcyjniej, najciekawiej. Czasami klienci przekazują nam konkretne wytyczne. Najczęściej jednak, zdają się na nasze doświadczenie.

Podczas przygotowań do sesji szklanych produktów (chociaż nie tylko), duże znaczenie ma przygotowanie przedmiotu, usunięcie zabrudzeń, osadów, zatłuszczeń itp. Podczas sesji nie obejdzie się też bez białych rękawiczek ;-).
Dla podkreślenia przeznaczenia produktu i lepszej prezentacji, kieliszki napełniamy kolorowymi drinkami, kufle piwem, a słoiki przetworami. Taka forma prezentacji zwykle bywa ciekawsza i lepiej oddziałuje na klientów.

Kieliszek na Łańcuchu - fotografia produktowa Orbin.pl

Niektóre produkty, jak kieliszki, czy karafki posiadają ciekawe zdobienia i fantazyjne formy. Dzięki precyzyjnemu doborowi i ustawieniu oświetlenia, tworzymy bliki (odbicia światła) ukazujące i podkreślające kształt naczynia.

Fotografia szkła to również butelki z alkoholem, a także flakoniki perfum, butelki z oliwą, sokami itd. W przypadku tego typu produktów, duże znaczenie ma ich zawartość, kolor i klarowność znajdującego się w środku płynu. Jednak główny nacisk kładziemy na prezentacje butelki, a także etykiety z nazwą produktu i marką producenta.

Szklane opakowania to również słoiki z przetworami. W ich przypadku najważniejsza jest zawartość. Oczywiście, na zdjęciu pokazujemy cały produkt, także etykietę z nazwą i marką producenta, ale skupiamy się na wyeksponowaniu zawartości.

Butelka - fotografia produktowa Orbin.pl

Kieliszki z rozbryzgiem - Fotografia produktowa Orbin.plCopyright C 2015 - 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.