Fotografia produktowa kosmetyków

Fotografia produktowa, to również zdjęcia kosmetyków. Mówiąc kosmetyki, mam na myśli zarówno te do makijażu (podkłady, cienie, szminki itd.), jak również perfumy, maseczki, szampony, czy mydła. Najczęściej wykonujemy zdjęcia kosmetyków typu packshot, ale także zdjęcia reklamowe i rozbudowane aranżacje, mające dawać konkretne skojarzenia np. z młodością, świeżością, czy egzotyką.

Szampon rozbryzg - Fotografia Reklamowa - Orbin
Perfumy 011 - fotografia produktowa Orbin.pl
maseczka - kosmetyk - Fotografia produktowa
Perfumy packshot - fotografia produktowa - Orbin

Przy zdjęciach typu packshot, pokazujemy przeważnie opakowanie: tubkę kremu, czy flakonik z perfumami. Natomiast przy aranżacjach, warto pokusić się o pokazanie produktu, aksamitnej formy kremu, lakieru do paznokci skapującego z pędzelka, czy rozpylonych w powietrzu perfum.
Sesje kosmetyków to czasem również praca z modelkami, które nakładają sobie makijaż, malują paznokcie, czy używają perfum w wieczorowej sukni, przygotowując się do wyjścia. Tego typu fotografie, doskonale nadają się do reklam i promocji w social mediach. Odpowiednio dobrany model, jego ubiór i miejsce, w którym się znajduje, może dodatkowo sugerować grupę docelową, dla której przeznaczony jest produkt.

 

 

Po Goleniu - Fotografia produktowa Orbin studio

Dobre kosmetyki to również ekskluzywne opakowania

Kosmetyki od lat kojarzą się z luxusem, zwłaszcza perfumy, ale nie tylko. W związku z tym, producenci dokładają starań, aby również opakowania wyglądały ekskluzywnie. Same flakoniki bywają małymi dziełami sztuki, ale również pudełka wyglądają ekskluzywnie. Wspominam o tym, z tego powodu, iż kosmetyki często są prezentami, a osoby wybierające prezent, zwracają również uwagę na opakowanie. Dlatego, warto pomyśleć również o tym, by obok zdjęcia kosmetyku, pokazać też pudełko, o ile oczywiście producent zadbał o jego ekskluzywny wygląd.

Gel Fotografia produktowa kosmetyków
Szampon fotografia produktowa
Kosmetyk splash - Fotografia produktowaCopyright C 2015 - 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.